poniedziałek, 2 czerwca 2014

Demony - Astaroth

Astaroth

Kananejczycy znali Ją pod imieniem Astarte, Sumerowie jako Innana, w Babilonie była Ona Isztar, dla Asyryjczyków, Akadyjczyków była Asztart, Asztoreth, Aszera, i Astoreth, dla Egipcjan była Izydą, Izis, Aszet i Aset, dla Fenicjan była Tanit-Asztart oraz Asztoreth. Jej ugaryckim imię to Anat.

Pozycja Zodiaku: 10-20 st. Koziorożca
31 grudnia - 9 stycznia
Karta Tarota: Trójka Denarów (Azazel powiedział mi, że As Kielichów)
Planeta: Wenus
Kolor świecy: brązowy lub zielony
Zwierzę: kobra lub żmija
Metal: miedź
Żywioł: ziemia
Ranga: Wielka Księżna Zachodniego Regionu Piekła; Koronowana Księżniczka
Astaroth jest Radną ds. Przewodnictwa tak dla Demonów jak i dla ludzi. Zajmuje się głównie sprawami ludzi.
Jest Dziennym Demonem i włada 40 legionami duchów i
Astaroth jest także Skarbniczką Piekła

Jest Ona bardzo starożytną boginią. Była z ludźmi od zarania dziejów, podobnie jak Szatan i Belzebub. Astaroth jest wnuczką Belzebuba, a Jej rodzicami są Ningal i Nanna. Zawsze była bardzo popularna, kochana i szanowana miejscach Jej kultu. Z racji tego że była z nami od samego początku, Astaroth znano pod paroma innymi imionami, jako że była [oraz jest] Główną Boginią w wielu różnych dziedzinach oraz kulturach. Astaroth znano jako Boginię płodności, miłości oraz wojny.

imię Innany w piśmie klinowym; 


symbole Astaroth pochodzące od egipskiego krzyża Ankh


pieczęć Astaroth


ściana Innany w Uruk).



Skupiska trzech kropek na końcach gwiazdy Jej pieczęci jest niezwykle starożytne i oznacza Jej wysoką duchową rangę.

„Pojawia się Ona z potężną aurą, jest to delikatny, niebieski kolor, nie w kwestii siły lecz, delikatny w sensie piękna.  Energia Astaroth jest ożywiająca i pocieszająca; prawdziwie piękna pod każdym względem. Ma długie, złote włosy; jest dość wysoka i była spowita żywą, złotą bielą. Czuję Ją najwyraźniej gdy dokonuję inwokacji Czterech Koronowanych Książąt Duat. I jest ona dla mnie zawsze wtedy gdy czuję się zagubiony lub zmagam się z czymś. Głos Astaroth jest mocny, jest Ona Boginią cudownie troskliwą, a gdy mnie kieruje na coś, także bardzo jasną i treściwą. Ogromnie mi pomaga i jestem Jej niezmiernie wdzięczny za wszystko.
Sława Astaroth!
-Wysoki Kapłan Vovim Baghie  

Jako sumeryjska Bogini Innana była znaną, potężną wojowniczką a Jej zwierzęciem był lew. Poniżej są zdjęcia Lwów które strzegły Jej świątyni w Nimrud.




świątynia Ashtaroth w kananejskim stylu. 
 
Jej świętymi miastem było Uruk, jedno z najstarszych w Sumerze w którym miała swoją świątynię, powyżej są jej ruiny. Pod Jej rządami lud Sumeru oraz społeczeństwa prosperowały i kwitły. Innana miała swoje kapliczki oraz świątynie w wielu miastach starożytnego Środkowego Wschodu.

Jej sumeryjski tytuł „Królowa Niebios” został ukradziony przez chrześcijan i wykorzystany przy fikcyjnej „dziewicy maryi”.

Astaroth była także babilońską Boginią Isztar. Babilońskie pisma nazywały Ją „Światłem Świata,” „Boginią Bogiń” i „Obdarzającą Siłą”.

„Brama Isztar”, zbudowana ok. 575r. p.n.e. była głównym wejściem do Babilonu.

Nabuchodonozor II z Babilonu zadedykował te wrota Isztar. Była to jedna z najbardziej imponujących budowli starożytnego Bliskiego Wschodu. Brama Isztar została udekorowana smokami, bykami i lwami.

Gdy judeo-chrześcijaństwo pojawiło się na świecie, wraz z Ea (Szatanem) i Enlilem (Belzebubem) wylądowała w grimuarach jako jedna {1}z Koronowanych Księżniczek Piekła. Ci trzej byli najpopularniejszymi oraz najbardziej znanymi Bóstwami Środkowego Wschodu. Ich reputacja została zniszczona, Oni zaś byli okrutnie szkalowani, ‘demonizowani’, bluźniono przeciwko nim i okrzyknięto Ich ‘zuymi’.

„Mimo iż Sydon był szanowany, nie należy zapominać iż jego boginią była Asztart, imię, które izraeliccy skrybowie zapisali pięcioma spółgłoskami ‘strt’ , i wygłaszali je głoskami znanego hebrajskiego słowa, oznaczającego „wstyd”, sprawiając tym samym, że sydońska bogini jawi się jako bękart od Astoreth.”
-fragment z ksiązki Jamesa B. Pitcharda „Recovering Sarepta, A Phoenician City”, 1978.

„Z pośród różnych zapisów tego imienia, Astarte pojawia się w listach z Tel El-Amarna. Hebrajskie Astoreth pojawiło się gdy rabiniczna szkoła Massoretes w VI w. zdecydowała zaadoptować konwencjonalny system w ramach rekompensaty za brak głosek w pisanym hebrajskim, a także by wstawić w imiona obcych bóstw głoski ze słowa ‘boshet’, oznaczającego plugastwo”.
-fragment z ksiązki Egertona Sykesa „Who’s Who Non-Classical Mythology”, 1993.

Powyżej znajdują się pozostałości Świątyni Izydy, pierwotnie na wyspie File, musiały one zostać przeniesione na wyspę Agilkia (powyżej podczas) rekonstrukcji tamy Asuańskiej w celu ocalenia jej przez zalaniem

Astaroth udziela prawdziwych odpowiedzi odnośnie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Odkrywa wszystkie sekrety i jest doskonała nauczycielką nauk humanitarnych. Sprowadza na ludzi wizjonerskie sny lub wizje o przyszłości oraz daje wgląd w nieznane. Udziela także porad ludziom będącym blisko Szatana i aktywnie działających dla Niego. Pozyskuje przyjaźnie tych u władzy i reprezentuje luksus oraz łatwość. 

Wielkanoc [Easter] (pierwotnie znana jako „Asztar”) została ukradziona od Niej przez chrześcijan.

Wysoka kapłanka Maxine – moje doświadczenia: Jest bardzo piękna, ma jasne blond włosy. Choć wysoka, ma delikatną budowę ciała. Kolorami Astaroth są czerwony i niebieski. Czasami pojawia się ze skrzydłami, a te mają czerwone i niebieskie smugi. Często odwiedza mnie i innych członków Duchowieństwa dobrowolnie; jest dla nas przyjaciółką i przewodniczką. 

http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Astaroth.jpg
 Grafika: Marcos Macias
-----------------------------------------------------
{1} lub może raczej JEDEN z. Biorąc pod uwagę nienawiść żydostwa do płci pięknej, a szerzej – zasady żeńskiej (kundalini), wszelkie Boginie były zamienione w postacie męskie. I stąd też czasami to zamieszanie wśród nie znających Prawdy odnośnie tego czy Astaroth to kobieta czy mężczyzna. Koszerna dolina vel Hollywood umieszcza to imię w różnych filmach, że nie wspomnę o kreskówkach bądź grach komputerowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.